Przeskocz do treści

Dobre rady; jod w naszym życiu.

JOD NIEORGANICZNY ZAPOBIEGA NOWOTWOROM PIERSI, LECZY TARCZYCĘ ORAZ MIGRENĘ

JOD nieorganiczny (nieradioaktywny) jest prostym pierwiastkiem śladowym. Jest niezbędny dla naszego organizmu, ale jak się okazuje jego niedobory ma ogromna ilość ludzi.

Jod NIEORGANICZNY powinien być przyjmowany przez kobiety ciężarne, ponieważ ma on ogromne znaczenie w rozwoju płodu. Jego brak powoduje wrodzone defekty, poronienia, urodzenie martwego dziecka. Niedobory jodu są przyczyną niższego IQ u dzieci. Kobiety karmiące z niedoborami jodu, nie dostarczają go w odpowiedniej ilości maluszkowi.

Jod nieorganiczny jest PANACEUM na:

paraliż, tętniaki, zatrucie ołowiem lub rtęcią, arteriosklerozę, choroby tarczycy, hemofilię, dyskinezę (niekontrolowane ruchy ciała), skrofulozę (zapalenie węzłów chłonnych najczęściej spowodowane zakażeniem mykobakterią), przetokę łzową, choroby stawu biodrowego, syfilis, ostre stany zapalne, gangrenę, dnę moczanową, toczeń, krup, astmę, owrzodzenia, zapalenie oskrzeli, czyraki, zastrzał (zanokcica), odmrożenia.

Wiadomo to już od 1820 roku! W 1956 r było 1700 preparatów zawierających jod z tysiącami dowodów wskazujących na ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Jod nieorganiczny USUWA z organizmu brom, fluor, rtęć, kadm, arsen, aluminium

Do optymalnego przyswajania jodu nieorganicznego niezbędne jest równoczesne stosowanie magnezu (1200 mg dziennie), selenu, miedzi, witaminy B2 oraz B3. Te wszystkie minerały i witaminy zawarte są w SPIRULINIE (algi). Selen jest kluczowy. Zawierają go grzyby: kurki i maślaki. Jest też w kapuście.

Receptory jodu znajdują się na KAŻDEJ komórce naszego organizmu. Potrzebują go w ogromnych ilościach: tarczyca, śluzówka żołądka, piersi, ślinianki, jajniki, prostata, grasica, skóra, mózg, stawy, tętnice i kości.

Dzienna DAWKA jodu zalecana przez lekarzy wynosi 150 MIKROgramów, natomiast tak naprawdę potrzebujemy go codziennie w ilościach 12,5 do 37,6 mg (0,1 ml do 0,3 ml). Nie ma skutków ubocznych, nie można go przedawkować.

Już 12,5 mg jodu nieorganicznego dziennie usunie bolesne guzki w piersi, migreny i fibromialgię (ból wszystkiego).

NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY (chorobę Gravesa-Basedowa) dzisiejsi lekarze „leczą” poprzez zatrucie tarczycy, usmażenie jej radioaktywnym jodem, a na końcu potraktują ten organ skalpelem. Dawniej lekarze nadczynność tarczycy leczyli z ogromnym sukcesem stosując jod organiczny w dawce między 6 a 90 mg (15 kropli to ok 75 mg). Uzyskano w ten sposób wyleczenie w 92% przypadków. Robiono tak od 1840 roku, w tamtych czasach nie potrzebne były zabiegi chirurgiczne.

Podawanie sztucznie wyprodukowanego hormonu w postaci T4 zwiększa ryzyko wystąpienia raka piersi. Tkanka piersiowa, do normalnego funkcjonowania potrzebuje jodu pierwiastkowego. Im większe piersi, tym większe jest ich zapotrzebowanie na jod.

Najlepszym źródłem jodu nieorganicznego jest płyn PŁYN LUGOLA (jod+jodek potasu). Natomiast należy unikać toksycznego jodu organicznego, radioaktywnego, który jest zalecany przez lekarzy Emotikon wink Pyły jodu radioaktywnego znajdowały się w powietrzu po katastrofie w Czernobylu.

Płyn Lugola pomaga utrzymać estrogeny we właściwych proporcjach. Jod faworyzuje produkcję estriolu, czyli estrogenu, który zapobiega powstawaniu nowotworów.

Efekt Wolffa-Chaikoffa, który mówi o tym, że jod organiczny jest szkodliwy i nie leczy tarczycy to bzdura i wielkie oszustwo. W 1970 roku jod został dokładnie przebadany i potwierdzono jego lecznicze działanie w nadczynności tarczycy i innych schorzeniach. Jednak na studiach medycznych profesorowie sponsorowani przez koncerny farmaceutyczne dalej kurczowo trzymają się tezy, że nie da się jej wyleczyć i już.

Kobiety z NIEDOCZYNNOŚCIĄ tarczycy częściej zapadają na chorobę nowotworową piersi. Niedoczynność tarczycy to efekt źle funkcjonującego układu odpornościowego. W tym przypadku też niezbędny jest jod nieorganiczny.

Nadmiar jodu w organizmie, któremu towarzyszy metaliczny smak, „cieknący nos” czy efekty skórne podobne do trądzika młodzieńczego są spowodowane procesem usuwania bromków (wystarczy zmniejszyć dawkę jodu).

Pomimo tej wiedzy zaleca się jednak konsultowanie leczenia tarczycy z oświeconymi endokrynologami.

1 myśl na “Dobre rady; jod w naszym życiu.

 1. Krystjan

  Znalezione w internecie 🙂
  ============================
  Zespoły zaburzeń śluzówki gardła
  ++++++++++++++++++++++++++++
  Podawanie jodu – my lekarze podajemy do picia różne jodowe specyfiki (np. 3% Kalii Jodati 3 x łyżka stołowa: po 250ml mamy wysycenie tarczycy w jod na 3 miesiące).

Dodaj komentarz