Przeskocz do treści

Dobre rady; zwierzęta mocy.

ZWIERZĘTA MOCY;

Wyśnij je, wymedytuj...

Sposobów na poznanie duchowego przyjaciela jest wiele. Na przykład Indianie pościli wiele dni w samotności, by ujrzeć go w halucynogennych wizjach. Ale tak naprawdę wystarczy łóżko. Przecież prawie każdej nocy odbywasz podróż do swego wewnętrznego świata. Może się zdarzyć, że w snach przychodzi do ciebie zwierzę, wita się, a nawet rozmawia z tobą – tak jak się to stało z moją szwagierką.

Jednak nie każdy jest w stanie wyśnić sen o zwierzęciu mocy na zawołanie. Wtedy pomoże medytacja.

Usiądź wygodnie lub połóż się.
Zamknij oczy i przenieś się myślami w miejsce, które jest ci bliskie. Ważne, aby było ono dzikie, naturalne. Może to być las, do którego w dzieciństwie chodziłeś, łąka albo brzeg jeziora.
Oddychaj spokojnie i myśl tylko o tym, że za chwilę spotkasz się ze swoim zwierzęciem mocy.
Po kilkunastu minutach zaczniesz odpływać w stan między jawą a snem. Wówczas poproś swe zwierzę mocy, by przyszło do ciebie.

Zamiast tygrysa żaba

Zapewne będziesz zaskoczony tym, które do ciebie przyjdzie. Na przykład oczekiwałeś potężnego niedźwiedzia czy zwinnej pantery, tymczasem pojawi się maleńka mysz lub żaba. Mimo to okaż zwierzęciu wdzięczność i szacunek – skoro się pojawiło, to znaczy, że właśnie jego potrzebujesz. Pozwól mu do siebie podejść i przywitaj się z nim. Możesz rozmawiać, nie używając słów. A nawet zadawać mu pytania – ono odpowie ci słowami albo telepatycznie, wówczas cała odpowiedź pojawi się od razu w twojej głowie.

Kiedy podróż dobiegnie końca, podziękuj swemu zwierzęciu i pożegnaj się z nim. Następnie powoli wracaj do rzeczywistości. Zdaniem szamanów każdy człowiek ma ducha opiekuńczego, wewnętrznego przewodnika, który pod postacią zwierzęcia towarzyszy mu na drodze życia. Kontakt z nim może pomóc w wielu trudnych, stresujących sytuacjach. Wystarczy go poprosić, by pomógł ci w konkretnej sprawie, a poczujesz, że wstępują w ciebie nowe psychiczne siły, zaczynasz inaczej patrzeć i dzięki temu dostrzegać nowe możliwości, włącznie z rozwiązaniem problemu.

Katarzyna Owczarek - autor,

Zdjęcie użytkownika Jasnowidz-  doradca życiowy.