Dobre rady – nasze zdrowie

Zęby
Ponadto zmieniłem sposoby czyszczenia zębów stosując pasty bezfluorowe, oraz sodę oczyszczoną i wodę utlenioną.

Dieta
0 cukru, 0 mąki pszennej, unikać węglowodanów. 0 mleka. W codziennym menu mam kasze (jaglana, gryczana). Jajka (półsurowe żółtka). Ziarna, orzechy, oleje itd… To tak w dużym skrócie. Żeby szczegółowo opisać dietę i optymalny sposób żywienia trzeba poświęcić temu tematowi cały oddzielny wykład…

Ssanie oleju
Dr Karach proponuje, by na pusty żołądek zasysać olej w ustach i przeciskać go przez zęby przez około 15, 20 minut. Właściwa ilość oleju to łyżka stołowa. Po zakończeniu czasu ssania olej należy wypluć. Nie można go połykać gdyż zawiera szereg szkodliwych substancji jak np. bakterie, ropa, śluz.
Michał Tombak w swoje książce pisze by: „rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku) wziąć do ust nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju słonecznikowego lub arachidowego i ssać jak cukierka, trzymając w przedniej części ust. Ssać należy lekko, bez wysiłku przez 25-30 minut. Olej z początku trochę zgęstnieje, potem stanie się płynny i biały. Należy go wypluć, w żadnym wypadku nie łykać! –zawiera substancje, wywołujące wiele chorób.”
Po zakończeniu ssania wypłucz usta wodą z solą (słona woda zadziała dodatkowo przeciwbakteryjnie i łagodząco na stany zapalne). Mamy tylu stomatologów, ceny usług są kosmiczne, a czy mamy zdrowsze zęby??????