Przeskocz do treści

Dobre rady; postrach much, komarów……

Te rośliny skutecznie odstraszają komary. Koniecznie umieść je w swoim domu

Lato sprzyja wypadom w plener. Te jednak nie zawsze związane są tylko i wyłącznie z przyjemnymi wspomnieniami. Oprócz słońca i upałów, mierzyć się bowiem musimy ze zmorą uporczywych owadów. Przede wszystkim komarów, które już niejedną osobę doprowadziły do szału. A wystarczy zastosować kilka roślin, które skutecznie odstraszą te małe szkodniki.

Te rośliny skutecznie odstraszają komary. Koniecznie umieść je w swoim domu

Nagietek

Ten żółto-pomarańczowy kwiat od lat wykorzystywany jest w zielarstwie jako lek na choroby skóry. Robi się z niego nie tylko kosmetyki, ale też herbatki i sałatki (nagietek jest jadalny). Zapach nagietka odstrasza komary, jednak może przyciągać pszczoły. Kwiat ten jest bowiem rośliną miododajną.

Rozmaryn

Intensywny zapach tego zioła skutecznie odstrasza komary. Sprawdzi się tu zarówno olejek eteryczny stosowany na skórę i ubranie, jak i dym z palonych gałązek rozmarynu. To drugie jest świetnym pomysłem na plenerowe imprezy!

Szałwia

Tutaj również skuteczność działania zawdzięczamy intensywnej woni zioła. Szałwia tak samo jak rozmaryn drażni komary, które trzymają się od niej z daleka.

Te rośliny skutecznie odstraszają komary. Koniecznie umieść je w swoim domu

Trawa cytrynowa

To roślina tropikalna, która należy go grupy wieloletnich. Jest mrozoodporna, więc można ją hodować w naszym chłodnym klimacie. W jej liściach znajduje się bardzo dużo lotnych olejków, które odstraszają wszelkiego rodzaju owady. A do tego pięknie pachnie!

Bodziszek

Ten piękny, fioletowy kwiat również odstrasza natarczywe komary. Niestety okres jego kwitnienia jest bardzo krótki. Roślina kwitnie tylko w czerwcu.

Bazylia

Kolejna kuchenna propozycja, której komary po prostu nie znoszą. Zapach jej liści działa na nie wybitnie drażniąco. Popularną bazylię kupić można już w każdym supermarkecie.

Zdjęcie użytkownika Grażyna - Jasnowidz.
Odbiorcy: 5