Przeskocz do treści

Samo życie; odcięcia.

Najlepiej unikać jak najdłużej się da kontaktu z osobą od której się odcięłaś. Czasami wystarczy kilka dni. Dotyczy to w równym stopniu osobistych spotkań, widywania tej osoby, jak i rozmów telefonicznych czy internetowych, jak również kontaktu mentalnego. Jeśli zaczynasz myśleć o tej osobie, jak najszybciej przestań, nie wspominaj wspólnie przeżytych chwil, czy sytuacji (szczególnie tych, które sprawiły ci wtedy ból, czy wywołały złość i gniew).
Odcięłaś więzy? Wcale nie oznacza to, że o nim/niej zapomnisz. Takich cudów nie ma. Jeśli łączyła was głęboka wieź to nawet upływ czasu tego nie zmieni.
Po odcięciu więzów odzyskasz jednak wewnętrzny spokój. Nie będziesz czuła nagłego zmęczenia, przytłoczenia, powinna zniknąć bezsenność, takie uczucia jak napady smutku, bólu, żalu. Nie będziesz czuła potrzeby kontaktu z tą osobą, a jej słowa, czy zachowania nie będą w tobie wzbudzać negatywnych emocji, bólu, czy denerwować cię. Będziesz umiała zająć się sobą i swoim życiem, a nie tym co ta osoba robi, co myśli i czy jeszcze myśli o tobie.
Jeśli odcinanie więzów nie przyniesie rezultatów, to oznacza to, że nie więzy są powodem twojego złego samopoczucia, rozżalenia, gniewu, czy bólu, ale stare wzorce myślowe, nawyki z przeszłości.

Zdjęcie użytkownika Grażyna Zygmunt.