Przeskocz do treści

Samo życie; ludzie.

NASZE ŻYCIE;

„Słowa potrafią ranić jeszcze długo od chwili, gdy zostały powiedziane. Toksyczne uwagi na trwałe zapadają w pamięć. Złe słowa ranią, niszczą i okaleczają psychikę.” Tłumienie złości po kontakcie z toksycznymi może doprowadzić do depresji, chorób psychosomatycznych, problemów z sercem, ten udzielający się wszystkim naokoło nastrój, może zatruć najszczęśliwsze chwile i bezpowrotnie odebrać lekkość bytu.
„Istnieje wiele rozmaitych powodów, dla których ludzie mówią złe, obraźliwe, grubiańskie słowa. Jedni chcą sobie ulżyć, inni robią to z zazdrości” jeszcze inni, by przywołać cię do porządku i skłonić do uległości, rujnując twoje poczucie własnej wartości.
„Są osoby, dla których będziesz się starać być idealna, a i tak uznają, że nie jesteś wystarczająca. Są też tacy, przy których zawsze będziesz niedoskonała, a uznają cię za idealną.” Nie ulegaj iluzji, że jeśli zmienisz swoje zachowanie, toksyczna osoba cię zaakceptuje i zacznie traktować z życzliwością. Twoim celem jest to, by zrozumiał, że oczekujesz szacunku i nie zamierzasz zmieniać się dla niego:
„Nie możesz podobać się wszystkim, dlatego musisz podobać się sobie.”
Teraz w okresie świątecznym nie pracuję. Dałam sobie urlop. Mam taką znajomą, która dzwoni, pisze o swoich kłopotach. Takie wiadro pomyj na moją głowę dawno by mi zaszkodziło. Ale odcięłam się od jej problemów. Ona dzwoni tylko wtedy, gdy coś potrzebuje, kiedy mi była potrzebna nie było jej. Warto sobie to przemyśleć i podjąć właściwą decyzję.

Zdjęcie użytkownika Grażyna Zygmunt.