Proś mądrze.

TRUDNA SZTUKA PROSZENIA;

często nie umiemy prosić, nie wiemy jak, żeby to otrzymać. Czasami o coś prosimy, pożądamy, ale nie potrafimy dokładnie sprecyzować, czego chcemy i to co dostajemy, nie jest naszym wyobrażeniem naszego marzenia. To nie są nasze pragnienia, marzenia tylko jakieś abstrakcyjne pomysły. Nasza prośba musi być konkretna, wtedy przychodzi informacja zwrotna jak powinniśmy ją zrealizować. Kiedy o coś prosisz, to mów wprost, nie kombinuj, nie owijaj w bawełnę. Czasami prosimy o coś bez przekonania, mamy bardzo dużo wątpliwości.wygląda to czasami tak;
– zamiast poprosić kup mi tą książkę lub kupię sobie tą książkę to myśli kiedyś ją sobie kupię.
– czasami zamiast komuś powiedzieć, a może przyjdziesz do mnie na kawę, to godzinami opowiada tej osobie, jaka jestem samotna.
-nie potrafimy wyrażać naszych emocji, kumuluje się to w ciałach, zaczynamy wówczas chorować. Zamiast powiedzieć, że potrzebny mi odpoczynek lub wyjazd na urlop, wolimy wejść w stan chorobowy i zostać w łóżku. 
W tym momencie zjadamy samego siebie, bo nie potrafimy wyrazić tego co jest nam potrzebne. Musimy nauczyć się mówić wprost o naszych potrzebach i słuchać innych. Każde słowo ma moc budowania i niszczenia. Teraz od 4 lutego każda osoba weszła w nowy okres swojego życia patrząc na to pod kątem kodu urodzenia. Przyjdą zmiany, ale musimy to my ruszyć do przodu. Nikt za nas nie jest w stanie zmienić…..