KŁÓTNIE.

Dorastaliśmy w kulturze ciągłych kłótni, niekończących się narzekań na wszystko i braku akceptacji dla różnicy zdań.To prawda, że ​​scysje pochłaniają dużo naszego czasu, ale czy rzeczywiście są w czymś pomocne? Czy to dobrze czy źle mieć tak wiele nieporozumień? Czy można kłócić się bez walki?To prawda, że ​​scysje pochłaniają dużo naszego czasu, ale czy rzeczywiście są w czymś pomocne? Czy to dobrze czy źle mieć tak wiele nieporozumień? Czy można kłócić się bez walki?Aby utrzymać dialog, kluczowe znaczenie ma słuchanie. Przerywanie, osądzanie, dyskwalifikacja i odrzucanie tego, co czuje druga osoba, całkowicie eliminuje możliwość jej zrozumienia.
Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na język ciała. Emocjonalny ładunek wiadomości jest bowiem często przekazywany za pośrednictwem naszych gestów. Brak spójności między językiem werbalnym i niewerbalnym może dostarczyć nam wielu informacji.
Ponadto, ważne jest, aby uciszyć nasz umysł, gdy ktoś do nas mówi. Powinniśmy unikać myślenia o tym, co odpowiemy, gdy nasz rozmówca przestanie mówić. Taka postawa skutecznie utrudnia pełne wysłuchanie komunikatu, który stara się nam przekazać.Nasza rada na koniec jest taka, że pierwszym krokiem jest zrozumienie, iż nie mamy takiej wiedzy i nie mamy do końca racji co do faktów czy sytuacji.WARTO TEŻ SŁUCHAĆ……