Przeskocz do treści

Bałagan.

PORZĄDEK A BAŁAGAN;

BIURO;
Przede wszystkim musimy mieć porządek. Porządek na biurku, porządek w pokoju,harmonia nie lubi bałaganu, nie lubi nieporządku, dlatego, żeby energia przepływała swobodnie. Nie powinniśmy siedzieć na liniach drzwi-okno, okno-okno, jeśli jest to oczywiście możliwe. Gdy nie mamy takiej możliwości to jak można to zmienić?
. Wówczas wieszamy kwiat np. u sufitu czy stawiamy jakiś duży stojący kwiat. Rośliny bardzo ukierunkowują energię, zatrzymują ją, bo energia jeśli otwieramy drzwi i mamy naprzeciw okno, to ta dobra energia ucieka i trzeba ją zatrzymać. Możemy wykorzystać lustra wypukłe czy wklęsłe. Nie mówimy o dużych lustrach, tylko o malutkich lusterkach samochodowych, wypukłe rozpraszają energię, wklęsłe skupiają energie.
A jak działają kolory?
Wielkie znaczenie mają kolory w Feng Shui. Z podstawowych, bardzo dobrym kolorem jest fiolet, odmiany fioletu, różu, dlatego, że przyciągają one bardzo dobrą energię. Kolor fioletowy jest generalnie dla osób, które pracują z energiami. Kolor czerwony jest kolorem energetyzującym, inspirującym, dodającym energii. Czerwonego koloru nie używamy w sypialniach, bo będziemy źle spać.Jedynym wyjątkiem jest nasz kod urodzenia. Kolorem bardzo zdrowym, fantastycznym, jest kolor pomarańczowy, dla dzieci szczególnie, które chorują na górne drogi oddechowe, oskrzela. Bardzo wskazane jest pomalowanie pokoju na kolor pomarańczowy.
Gdy ktoś choruje na serce polecam na pewno tonizujące kolory - kremowe, beżowe, bardziej neutralne kolory. Fatalną rzeczą, którą ostatnio zauważyłam, będąc na konsultacjach, architekci notorycznie, myślę, że jest to podyktowane względami ekonomicznymi przy budowach nowych budynków, domów dla osób indywidualnych, wykorzystują poddasze. Najczęściej na poddaszu pod skosami robi się sypialnie. Jest fatalną rzeczą spać pod skosami.
Dlaczego ?
Jest to przytłoczenie, generalnie wówczas mogą wystąpić migreny, choroby układu oddechowego, astmy, kłopoty nawet z mówieniem. Pozytywna energia nie lubi wszystkiego co suche, zwiędłe, z domu pozbywamy się wszystkich kwiatów, które usychają. Nie trzymamy tygodniami kwiatów w wazonie. Nie trzymamy ślubnych bukietów przez 20, 30 lat .
Jedyne suszki dopuszczalne na krótki okres czasu to zboża, bo mają magiczną moc.