Przeskocz do treści

Sukces

SUKCES, DLACZEGO NIE;

Ludzie sukcesu charakterystyka;

1.Są oddani i zdyscyplinowani
Mają swój jasny cel w życiu. Jeżeli już go odnajdą, to oddają mu całe swoje serce i zaangażowanie. Nie są leniwi. Zamiast szukać zewnętrznej motywacji do działania, znajdują ją w sobie.

2. Są asertywni
Mają swoje granice. Jeżeli czują, że coś im nie pasuje to, od razu odmawiają. Nie są to osoby, które zbywają innych twierdzeniami w stylu „zobaczymy…”, „może później…” od razu mówią „NIE”.

3. Tolerują dyskomfort
I w dodatku nie narzekają. Wręcz przeciwnie, sami wystawiają się na sytuację dla siebie niekomfortowe, jeżeli wiedzą, że dzięki temu coś zyskają.

4. Akceptują, że życie jest niesprawiedliwe
Nie cierpią z powodu niesprawiedliwości. Przyjmują rzeczywistość taką, jaka jest. Ludzie o silnej osobowości wiedzą, że w życiu są wzloty i upadki. Wiedzą też, że to, co dobre nie trwa wiecznie ani to, co złe zawsze takie nie będzie.

5.Stawiają sobie wyzwania
Wychodzą ponad swoją strefę komfortu i ryzykują. Dzięki sile swojego charakteru potrafią przy tym trzymać emocje na wodzy i zachować logiczne myślenie.

6. Zamieniają porażki w rozwój osobisty
Przyjmują i akceptują porażki jako lekcje. Doskonale wiedzą, że żeby odnieść sukces trzeba przejść przez przeciwności losu i wyciągać wnioski.