Przeskocz do treści

Poczucie winy

NISKIE POCZUCIE WARTOŚCI;

Niskie poczucie własnej wartości rzutuje na całość naszego życia – nie pozwala nam znaleźć lepszej pracy, mamy trudności z nawiązywaniem relacji, sprawia że podkładamy się w związku, dajemy sobą manipulować, pozwalamy się wykorzystywać.
Człowiek o niskim poczuciu wartości w trudnych sytuacjach albo wycofuje się, bo jest niepewny swoich sił (a może nawet pewny, że jest słabszy), albo atakuje żeby nikt nie „odkrył” jego słabości. Niepewność i agresja to dwie strony tego samego medalu.
Niska samoocena towarzyszy wielu ludziom i ma niewiele wspólnego z tym, co widać na zewnątrz. Równie dobrze poczucie kogoś gorszego może mieć ktoś, kogo stawiasz sobie za wzór, kto na zewnątrz jest pewny siebie, silny i pełen zalet. Niskie poczucie własnej wartości może obejmować wszystkie sfery życia, albo dotyczyć tylko wybranych. I tak np. czujemy się pewnie na gruncie zawodowym, w pracy jesteśmy silne i nierzadko spełnione, tymczasem na gruncie rodzinnym ciągle coś z nami jest nie tak. Dajemy się wykorzystywać, spełniamy posługi wobec najbliższych, jesteśmy zagonione i zagubione. Albo w ogóle nie zakładamy rodziny, bo czujemy się nieatrakcyjne. Przegrywamy w grze zwanej miłością.Ostatnio stosuję w mojej pracy wizualizację, która pomaga wyleczyć pewne stany emocjonalne, konkretne zmiany w naszym organiźmie. Wczoraj w czasie sesji pomagałam osobie, w ZAKOPANIU PRZESZŁOŚCI, żeby mogła wejść w tzw. nowe życie. Było bardzo trudne( trwało godz) bo ma w sobie tyle kodów i poczucia winy. Musimy wdrożyć jeszcze ; usunięcie poczucia winy, pozbycia się bólów kręgosłupa. Zobaczymy.....