Przeskocz do treści

Ludzie

LUDZIE I LUDZISKA...

Zdarzają się ludzie, którzy owładnięci destruktywnymi emocjami (nienawiść, zawiść, gniew, zazdrość, lęk) mają nieczystą intencję by krzywdzić innych. Jeśli skierują strumień negatywnych emocji na Ciebie, każdy kontakt z tą osobą pozbawi Cię energii życiowej. Można to sobie wyobrazić jako zatrucie toksynami. Mimo, że to są emocje drugiej strony, zaleje Cię ona oparami, toksynami czy jadem. Będzie Cię nękać i nie da Ci spokoju.
Jak dochodzi do takiego skrzywienia osobowości? Emocje mają swoją energię zarówno twórczą jak i destrukcyjną. Jeśli człowiek, mając wolną wolę, dokona wyborów prowadzących go na ścieżkę nienawiści i co gorsza nie zawróciła lecz tkwi na niej (czasem kilkanaście lat) osobowość ulega skrzywieniu. Skrzywienie to prowadzi to absolutnego regresu, w wyniku którego, osoba taka ma zawężoną perspektywę — każdy jest wrogiem a życie to pole walki, przetrwa bardziej drapieżny. Żyje po to, by zaspokoić swoje podstawowe popędy (potrzeby fizjologiczne, seks, pieniądze). Jedynym źródłem pozyskania energii jest walka. Bez walki uschnie a w skrajnych przypadkach dokona samozagłady. Walczy więc bez przerwy, nawet jeśli po drugiej stronie nie ma przeciwnika, wtedy będzie to wróg urojony. Moja rada.
Jeśli jesteś w takiej sytuacji odetnij się absolutnie od tej osoby. Nie podtrzymuj żadnego kontaktu ani telefonicznego ani korespondencyjnego. Wiedz, że każde Twoje działanie spotka się z lawiną destruktywnych emocji, a ponieważ po drugiej stronie nie ma czystych intencji, nie ma tez szansy na pozytywna zmianę. Pomyśl....